ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
KOMENTARZE
28.12.2016r. 10:31

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Energetyka jest sportem długodystansowym, a tu trudno osiągnąć sukces gnając cały czas pełną parą. Dość dobre lekcje można pobrać od biegaczy na dystansie 10 km, gdzie przy zapytaniu o taktykę na forach często pojawia się żartobliwe "zacznij szybko, skończysz jeszcze szybciej". Zbytnia euforia i gnanie do przodu powoduje szybkie zakwaszenie organizmu przez co często, już na pierwszym kilometrze taki biegacz schodzi z bieżni czy trasy. Kluczem jest prawidłowe rozłożenie sił i wyznaczenie celu długofalowego - dobiec do mety i zwyciężyć.
18.10.2016r. 12:12

Eksperci innogy
Po stabilizacji trwającej od sierpnia w okresie od 29 września do 12 października na rynku terminowym energii elektrycznej odnotowano znaczną zmienność. Na rynku spot natomiast miało miejsce uspokojenie sytuacji ze względu na wzrost generacji wiatrowej. Natomiast na rynku gazu początek października przyniósł znaczne wzrosty cen.
22.07.2016r. 08:12

– Razem z Grupą Tauron chcemy przeprowadzić w zakładzie górniczym Sobieski w Jaworznie testy innowacyjnej technologii pozwalającej na czasowe zatłoczenie CO2 w odpowiednich warstwach geologicznych, co pozwoli na naturalny proces neutralizacji. Potrzebujemy jednak zmian prawnych oraz pozytywnej decyzji Głównego Geologa Kraju- mówił podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii prof. Józef Dubiński, z Głównego Instytut Górnictwa, jednego z partnerów Grupy Tauron.
27.06.2016r. 13:35

Zdaniem organizacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zepchnie na drugi plan kwestie klimatyczne. Długoterminowo przyczyni się jednak do powstania bardziej spójnego stanowiska Europy w tych obszarach.
ClientEarth
27.06.2016r. 13:22

Zbigniew M. Karaczun
Zapowiedź Brexitu to nie najlepszy sygnał dla unijnej polityki klimatycznej. To jednak tylko drobny problem, który z pewnością zostanie rozwiązany, a nie – jak chcą niektórzy sceptycy klimatyczni – koniec działań UE w tym obszarze.
ChronmyKlimat.pl
16.06.2016r. 14:36

PKEE
W dniu 13 czerwca br. na portalu CIRE opublikowany został artykuł pt.: „ClientEarth: Polska źle wykorzystuje darmowe uprawnienia do emisji CO2 dla elektroenergetyki”, w którym przedstawione zostały wnioski z raportu „Derogacje od transformacji” tejże organizacji. W raporcie tym ClientEarth krytykuje obecny kształt częściowych zwolnień dla polskiego sektora elektroenergetycznego od obowiązku zakupu wszystkich uprawnień do emisji CO2 na aukcji w okresie 2013-2020 (tzw. derogacje CO2).
02.06.2016r. 06:22

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Polskie doświadczenia ze Szkotami zazwyczaj były pozytywne. Poza zwyczajowym przypisywaniem pewnych nawyków oszczędnościowych i lokalnych porównań Szkotów do mieszkańców niektórych rejonów – jesteśmy zwykle na tak. Wiele zrobił Sienkiewicz wprowadzając do kanonu literatury Ketlinga w „Panu Wołodyjowskim”- Szkota, który co prawda zabrał nam piękna Polkę, ale nie do końca, bo w naszej ojczyźnie osiadł a nawet chwalebnie za ojczyznę (przybraną) zginął. Teraz możemy kontynuować ciąg doświadczeń ze Szkotami, bo właśnie pojawił się długo oczekiwany raport Iana Duncana o reformie ETS i o finalnych planach europejskich na lata 2020-2030 i późniejsze.
06.05.2016r. 12:28

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Wśród wszystkich sektorów gospodarki, energetyka jest jednym z wdzięczniejszych obszarów dla lobbingu. Kilka decyzji regulacyjnych może spowodować dynamiczny wzrost albo spektakularny upadek danego producenta lub całej technologii, nic więc dziwnego, że w analizie ryzyka wszystkich, energetycznych projektów poczytne miejsce zajmuje ryzyko regulacyjne. Ostatnie lata i system Unii Europejskiej to kluczowy rozkwit prymatu wpływów politycznych i lobbingu nad wiedzą inżynierską, a czasami też i zdrowym rozsądkiem.
29.04.2016r. 06:01

Udział energii z OZE realizowany poprzez indywidualne - a nie narzucone - cele krajowe, wsparcie dla geotermii, lasów i infrastruktury transgranicznej. Dzięki poprawkom zgłoszonym przez europoseł Jadwigę Wiśniewską, opinia przyjęta w tym tygodniu przez komisję ENVI zyskała kształt rzadko spotykany w brukselskich dokumentach.
25.04.2016r. 21:49

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Przy okazji podpisania porozumienia klimatycznego z Paryża wraca dyskusja o jego konsekwencjach dla Polski. Pojawiają się komentarze, które przypisują polskiej delegacji sukces w postaci zatrzymania polityki odchodzenia od węgla. Można także przeczytać o porażce, która miała być udziałem Polaków ze względu na to, że nie udało im się zatrzymać unijnej polityki. Obie oceny są błędne.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE